Estepark zayıflama izmir ,estetik , güzellik,ayak bakımı, epilasyon, bölgesel incelme, solaryum, alsancak izmir

Buz Ütüleme Epilasyon

Buz Epilasyonda Kıl kalınlığı etkili midir?

Buz Epilasyonda Kıl kalınlığı Uygulama etkinliği açısından son derece önemlidir.Kalın kıl ışığı atım süresi içerisinde daha hızlı bir biçimde emer. Genelde, kıl ne kadar koyu renkli olursa Uygulama de o kadar etkili olur. Bununla birlikte, açık renkli kıl uygulamaye genellikle iyi cevap vermesine rağmen, erken bir düzelme beklemek fazla iyimserlik olacaktır En kolay Uygulama kombinasyon siyah kıl ve beyaz deri kombinasyonudur.

Her Uygulama süresi ne kadardır?

Kullanılan cihazların özelliklerine göre değişmekle beraber çok hızlı çalışma özelliklerine sahip cihazlarla yüz 7-8 dakikada, bıyık 1 dakikada, bacaklar 45 Dakika -1 Saat gibi denilebilir

Uygulama sırasında ağrı hissedilir mi?

Yalnız soğutucu gazının ve laser ışığının çarpmasını cildinizde bir lastik çarpması gibi hissedebilirsiniz

Buz epilasyon`da ten rengi önemli midir?

Buz epilasyon ( Ütüleme Epilasyon ) yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Bu özellikteki kişilerde dokuya hasar vermeden yüksek dozlar kullanmak mümkün olacağından ve kıl kökleri de koyu renkli olduklarında ışını daha fazla absorbe edeceğinden Uygulama, seans sayısı bakımında daha kısa sürede tamamlanmaktadır. Yeni jenerasyon Buz cihazlarında, kişiye ve uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabilme imkanı olduğundan, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde hatta zencilerde bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek işlem güven ve başarı ile uygulanmaktadır.

Bir seansta tüylerden kurtulmak mümkünmüdür?

Hayır, mümkün değildir. Çünkü kıl köklerinin hepsi aynı büyüme devresinde değildir. Uygulama esnasında olgun fazda (anogen) olan kıl kökleri etkilenir. Dinlenmekte (katogen) ve gerileme (telogen) fazındaki kıl kökleri etkilenmez. Bunlar için diğer seansların uygulanması gerekir. Kılların renklerinde ve büyüme devrelerinde olan farklılıklardan dolayı seans sayısı kişiye göre hatta aynı kişinin farklı bölgelerine göre değişir.

Buz epilasyon`da neden birden fazla seans gerekmektedir?

Vücut kılları anajen, katajen ve telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl bu evrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Buz epilasyon ( Ütüleme Epilasyon ) sadece anajen (aktif) dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır. Uygulama süreci için (1-1,5 yıla yayılmış olarak) vücut bölgelerinde ortalama 5-6 seans; yüzde 7-8 seans denebilir.

Seans aralıkları ne kadardır?

Seans aralıkları bölgeye göre 4 ila 8 hafta arasında değişir.

Buzepilasyon ( Ütüleme Epilasyon ) `da seanslar ne kadar sürer?

Buzepilasyon ( Ütüleme Epilasyon ) yönteminde çok kısa sürelerde, büyük alanlarda çalışma yapılabilir. Her seans uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin, komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 2 saat, koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-12 dakika, bıyık, çene gibi küçük bölgeler 1-2 dakika gibi sürelerde taranmaktadır.

Buzepilasyon kalıcı sonuçlar vermekte midir?

Evet. Buzepilasyon ile kökleri tahrip olan kıllar tekrar çıkmamaktadır. Amerikan FDA nın da onayladığı bu durum uzun süreli klinik Buzepilasyon çalışmaları sonucunda bilimsel olarak kanıtlanmıştır

Buzepilasyon ( Ütüleme Epilasyon ) seans aralıkları nasıl olmalıdır

Seans sıklığı yüz bölgesinde 1 ay, vücut bölgelerinde 2-2,5 ay'dır. Uygulama ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır. Örneğin üçüncü - dördüncü seanstan sonraki uygulamalara daha seyrek aralıklarla gereksinim duyulmaktadır.

Buz Epilasyon düşünüldüğünde ne yapılması gerekir?

İşleme başlanmadan önce tüylerin sarartılmamış olması, cımbız veya iple alınmamış olması şarttır

Buz epilasyon uygulaması yönünden bakıldığında erkek ve bayan üyelar arasında hiçbir farklılık yoktur. Hatta genellikle erkek üyeların, kıl köklerinin kalın olması nedeniyle daha avantajlı olduğu söylenebilir. Kalın kıl kökleri, Buz ışık enerjisinden daha fazla etkilendiğinden, işlem kıl köküne daha fazla tahribat yapmaktadır. Buna bağlı olarak erkek üyeların Uygulamaye daha hızlı cevap verdiği söylenebilir.