Estepark zayıflama izmir ,estetik , güzellik,ayak bakımı, epilasyon, bölgesel incelme, solaryum, alsancak izmir

Ultrasonik Kavitasyon

Ultrasonik kavitasyon, düşük frekanslı ses dalgaları ile cilt altındaki yağ dokusundaki yağ hücrelerinde ani ve yüksek basınç değişikliklerine yol açarak, mikrobaloncuklar oluşturup, bu baloncukları patlatarak yağ hücrelerinin zarlarında mekanik hasar ve parçalanarak azaktılması yöntemidir.Bir seans süresi 30-40 dakika arasıdır. Genellikle 8-10 seanslık tedavi programında istenilen sonuçlar alınmaktadır. Haftada bir yada iki seans yapılması uygundur.

Ultrasonik kavitasyon yöntemi diğer dokularda herhangi bir hasara yol açmaz. Farklı frekanslarda uygulanan ultrason değişik derinliklerdeki yağ dokularını eritmede faydalı olur. Ultrasonun frekansı azaldıkça daha derin yağ dokulara etki ederken, arttıkça da daha yüzeyel yağ dokularını eritir.

Bel, karın, göbek, kol, basen ve sırttaki diyetle bile erimeyen yağ lokalizasyonlarını eritmek için kullanılan ultrasonik kavitasyon yöntemi selülit görünümünün azalması ve cilt ciltaltı dokularının sıkılaşmasını da sağlıyor. Tabiki selülit ve sıkılaştırma için enerji ve uygulama süreleri değiştirilerek kullanılır. Kavitasyon seansından önceki ve sonraki gün de mutlaka hastanın en az 2,5 litre su tüketmelidir. Bu miktar bir kişinin günlük ortalama tüketmesi gereken su miktarıdır.