Estepark zayıflama izmir ,estetik , güzellik,ayak bakımı, epilasyon, bölgesel incelme, solaryum, alsancak izmir

LPG

LPG, selülit tedavisinde etkinliği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmış FDA kalite belgeli endermoloji cihazıdır.

LPG nedir?

LPG, emme ve dönme hareketleri ile deri ve deri altı dokulara negatif basınç uygulama prensibine dayanan bir masaj metodudur. Bu masaj sayesinde kan dolaşımı ve lenfatik dolaşım artar. Böylece metabolik artıkların uzaklaştırılmasını sağlar. Kısaca deriden kasa kadar tüm cilt altı dokularının yeniden şekillenmesini sağlar.

Hangi amaçlarla kullanılır?

Amaç, vücudu sıkılaştırmak, metabolizmayı hızlandırmak, lokal olarak yağların biriktiği bölgeleri toparlamak, cildin dokusunu iyileştirmek, sonuç olarak vücudu biçimlendirmektir. Ayrıca spor yaralanmalarında, fibrozit tendinit, lumbalji gibi fizik tedavi uygulamalarında, travma ve yanık skarlarında ve lenfödem tedavisinde de kullanılmaktadır.

Uygulama Protokolleri

Öncelikle uzmanımız tespit edilen problemlerin (sellülit, bölgesel yağlanma, gevşek deri, sarkık deri vb…) tedavisine yönelik bir LPG uygulama protokolü hazır. Sonra her kişiye özel çorap giydirilir. Uygulama, tamamen ağrısız bir yöntem olmakla birlikte ilk uygulamada hastalar rahatsızlık duyabilirler seanslar ilerledikçe stres azaltıcı ve rahatlatıcı etkisi ön plana çıkar.

Seansların süresi ve sıklığı nedir?

Her bir seans 35-40 dakika sürer. Haftada en az 2-3 kez uygulanmalıdır. 15-20 seanslık kürler şeklinde önerilmektedir.

Hangi durumlarda uygulanamıyor?

Açık yaralara, göz çevresine, genital bölgelere, hamilelikte, doğumdan sonra 3 ay içinde, sezeryandan sonra 6 ay içinde, kalın varislerin olduğu bölgelere, enfeksiyonlu bölgelere, lipomların üzerine, ateşli hastalık dönemlerinde, şeker hastalarına, kalp hastalığı olanlara, ve nedeni bilinmeyen ağrıları olanlara uygulanmamalıdır.